Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2012

Πανοχθιακός - Πάλαιρος 4-2

ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ  4
Α.Ο. ΠΑΛΑΙΡΟΥ   2

Ένας εξαιρετικά όμορφος ποδοσφαιρικός αγώνας έγινε στο δημοτικό γήπεδο Οχθίων  με τις δυο ομάδες να παλεύουν για την νίκη. Ένα ματς με  αρκετό ενδιαφέρον έως και το 65΄λεπτο που έγινε και το τελικό σκορ 4 - 2.

Οι ποδοσφαιριστές του Πανοχθιακού για 30 λεπτά δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον Α.Ο. Παλαίρου να βγει στην επίθεση και είχαν την απόλυτη κατοχή και κυκλοφορία της μπάλας με αποτέλεσμα να προηγηθούν με 3-0 έως και το 30’ λεπτό.

Α' ημίχρονο

Στο 11’ ωραία διαγώνια πάσα από τον Δήμο με τελικό αποδέκτη τον Σουροβέλη οποίος με δυνατό πλασιέ άνοιξε το σκορ για τον Πανοχθιακό και έκανε το 1–0.

Στο 18’ ο Ασβεστόπουλος σεντράρει από αριστερά και ο Σαμαράς κάνει μια εξαιρετική κεφαλιά και διαμορφώνει το σκορ σε 2-0.

Στο 30’ ήταν η ωραία πάσα του Σαμαρά που έστρωσε στον Ασβεστόπουλο που και αυτός με την σειρά του μέσα από την περιοχή έκανε ένα δυνατό σουτ και έγινε το 3-0.

Από εκείνο το σημείο όμως και μετά ο Πανοχθιακός νόμισε ότι το παιχνίδι τελείωσε, όμως οι ποδοσφαιριστές του Παλαίρου είχαν εντελώς διαφορετική άποψη για την έκβαση του αγώνα και δεν παραιτήθηκαν αντιθέτως αντέδρασαν έξυπνα.

Στο 37’ ο Σανιδάς έκανε μια ωραία σέντρα από αριστερά, βρήκε τον Κουρκούτα που πλάσαρε τον τερματοφύλακα Κατσιάδα και έκανε το 3-1.

Στο 41’ και μετά από αδράνεια της άμυνας του Πανοχθιακού  ο ποδοσφαιριστής του Παλαίρου ο Ψυχογιός έκανε ένα δυνατό σουτ και έστειλε στο γάμα κάνοντας το 3-2.

Στο β’ ημίχρονο έγινε δυνατό παιχνίδι καθώς και οι δυο ομάδες έψαχναν να βρουν την ευκαιρία να βάλουν γκολ.

Στο 64’ τα Όχθια κάνουν μια αντεπίθεση και ο Ασβεστόπουλος κερδίζει πεναλτι για τον Πανοχθιακό και στο 65’ λεπτό ο Σταμάτης βρίσκετε απέναντι στον νεαρό τερματοφύλακα Κουτσογιώργο εκτελεί σωστά και διαμορφώνει το τελικό σκορ 4-2.