Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ 0 - 1

ΠΑΛΙΚΑΡΙΣΙΑ ΝΙΚΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ ΠΗΡΕ Ο ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ!!!

Γνωρίζοντας ο Πανοχθιακός την ποιότητα της ομάδας του Α.Ο. Μοναστηρακίου έπαιξε όπως ακριβώς έπρεπε για να πάρει ένα σημαντικό και πανάξιο διπλό.

Έξυπνα η ομάδα των Οχθίων έκλεινε όλους τους χώρους προς την άμυνα του και προσπαθούσε με κάθετες μπαλιές στην αντεπίθεση με τους γρήγορους Ασβεστόπουλο, Δήμο, Σουροβέλη και Γκουτσέλη έχοντας ως τελικό στόχο να χτυπήσει την άμυνα του Α.Ο. Μοναστηρακίου.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Η πρώτη φάση ανήκει στους γηπεδούχους όταν ο Προδρομίτης έπιασε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή του Πανοχθιακού, αλλά ο τερματοφύλακας Κατσιάδας πετάχτηκε στο γάμα της εστίας του και έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 21’ λεπτό ωραία διαγώνια πάσα του Δήμου στον Γκουτσέλη ο οποίος σούταρε δυνατά και ενώ η μπάλα κατευθύνονταν στα δίχτυα παρενέβει με το κεφάλι ο Γουρούνης και άλλαξε την πορεία της μπάλας παραχωρώντας κόρνερ στην ομάδα του Πανοχθιακού.

Στο 29’ λεπτό έχουμε την δεύτερη καλή φάση για τα Όχθια όταν πάλι ο Δήμος με εκπληκτική κάθετη πάσα βγάζει σε πλεονεκτική θέση τον Σουροβέλη αλλά το σουτ περνάει λίγο άουτ.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Το δεύτερο ημίχρονο συνεχιστικέ όπως το πρώτο, με τον Πανοχθιακό να χτυπάει στις αντεπιθέσεις.
Σε μια από αυτές στο 56’ λεπτό ο Σουροβέλης από αριστερά γυρίζει την μπάλα έξω από την περιοχή και εκεί ο Λάμπρος Γκουτσέλης με ωραίο διαγώνιο σουτ κάνει το 0 – 1 και ξεσηκώνει τους ποδοσφαιριστές του Πανοχθιακού που πανηγύρισαν αγκαλιάζοντας τον συμπαίκτη τους.
από εκείνο το σημείο και όσο περνούσε η ώρα  ο Πανοχθιακός λογικό ήταν να κλείνεται πίσω για να διαφυλάξει το 1-0 καθώς το Μοναστηράκι πίεζε για την ισοφάριση αλλά με ανορθόδοξο τρόπο και πολύ άγχος.
Το τελικό σφύριγμα  του Διαιτητή Θεοδωρέλου βρήκε τον Πανοχθιακό να πανηγυρίζει μια σημαντική νίκη μέσα στην έδρα μιας από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας.

Από τον Πανοχθιακό όλοι ήταν συγκλονιστικοί με κορυφαίο τον Βασίλη Δήμο.
Από το Μοναστηράκι ξεχώρισαν Μπακοχρήστος, Γότσης και Τραυλός.