Σάββατο 13 Σεπτεμβρίου 2014

Πανοχθιακός - Ελπίδες Αγρινίου 3-2 / ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΕΤΑΙ Ο ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ!!!

Με τους πολλούς καινούργιους παίχτες που ήρθαν στον Πανοχθιακό, φυσικό είναι να ψάχνονται  ακόμα στα Όχθια.

Το φιλικό με τις Ελπίδες Αγρινίου προσφέρονταν για ένα δυνατό Τεστ μιας και οι δυο ομάδες είναι στον ίδιο όμιλο στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας.
Ο Πανοχθιακός του Δημήτρη Γκουτσέλη παρέταξε δύναμη και καλή φυσική κατάσταση ενώ οι Ελπίδες Αγρινίου είχαν καλή κυκλοφορία της Μπάλας. Και έγιναν φάσεις και στις δυο Εστίες.

Οι Ελπίδες προηγήθηκαν 0-1 στο πρώτο μέρος του Αγώνα.

Στο Β’ Ημίχρονο και στο 50’ λεπτό έγινε το 0-2 για τις Ελπίδες από εκείνο το σημείο και μετά έδειξε ο Πανοχθιακός την δύναμη του και την καλή φυσική του κατάσταση, και παρότι ήταν με δυο γκολ πίσω στο σκορ, κατάφερε να γυρίσει το ματς με γκολ του Κοντογούρη 1-2 στο 58’ λεπτό, το γκολ του Σουροβέλη 2-2 στο 70’ λεπτό και απευθείας χτύπημα φάουλ του Σωτήρη Καραγιώργου 3-2 στο 84’λεπτο.