Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

ΑΟ ΣΠΑΡΤΟΥ - ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ 3-0

OI 11 ΛΥΚΟΙ ΤΟΥ ΑΟ ΣΠΑΡΤΟΥ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΑΝ ΤΟ ΠΤΩΜΑ ΤΟΥ ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΥ

Με το καλημέρα φάνηκαν οι διαθέσεις των γηπεδούχων , οι οποίοι έδειξαν ότι ήθελαν περισσότερο την πρόκριση.  Παρέταξαν πάθος, αυταπάρνηση, και πίστη κάτι το όποιο δεν έκανε ο Πανοχθιακός κατά την διάρκεια του παιχνιδιού.

Στο Α' Ημίχρονο μόλις στο 3΄λεπτο μετά από εκτέλεση φάουλ ο Ι. Καβαλλάρης με καρφωτή κεφαλιά ανενόχλητος ανοίγει το σκορ 1-0.
Στο 33’ λεπτό τραγικό λάθος του Γκουτσέλη στο κέντρο κλέβει την μπαλα ο Γ-Π Χαρδαλιάς με ωραίο πλασέ κάνει το 2-0.

Στο Β' Ημίχρονο Συνήρθε ο Πανοχθιακός αλλά το μονό που κατάφερε είναι να χάνει ευκαιρίες.
Στο 50’ κεφαλιά του κ. Τέγα διώχνουν οι αμυντικοί πάνω στην γραμμή.
Στο 59΄λεπτο μόνος ο Νίκος Ρούσσος πιάνει κεφαλιά η μπαλα λίγο άουτ.
Στο 65’ λεπτό κεφαλιά του Λάμπρου Γκουτσέλη από ευνοϊκή θέση και καταλήγει άουτ.
Στο 69’ λεπτό μόνος ο Χρήστος Κοντογούρης δεν μπορεί να πλασάρει.
Στο 70’ λεπτό ωραία εκτέλεση φάουλ του Θεόδωρος Παπαδημητρίου η μπαλα καταλήγει στο κάθετο δοκάρι .
Το παιχνίδι κλείδωσε για τον ΑΟ ΣΠΑΡΤΟΥ όταν ο Χ. Παύλος με εξαιρετικό σουτ έστειλε την μπαλα στο γάμα της εστίας του Βάρσου και έκανε το 3-0.
Το τελικό σκορ κρίνετε δίκαιο.

ο Πανοχθιακός εύχεται στον ΑΟ ΣΠΑΡΤΟΥ καλή πορεία στο Πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας.

Από ΑΟ ΣΠΑΡΤΟ ξεχώρισαν οι: Χ.  Παύλος, Κυρόσιμος, Γ-Π Χαρδαλιάς και Καβαλλάρης.
Από τον ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟ ΑΟ δεν ξεπέρασαν την μετριότατα.

Άριστος ο Διαιτητής Κων/νος Βελαώρας όπως επίσης και οι Βοηθοί του Γεώργιος Ντάουλας και Ευάγγελος Χασάνδρας.