Σάββατο 6 Σεπτεμβρίου 2014

ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ ΚΑΛΥΒΙΩΝ 1-0 ΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΠΟΤΕ

Μόνο φιλικός δεν ήταν ο αγώνας μεταξύ Πανοχθιακού και ΠΑΟ Καλυβίων.
Από την αρχή φάνηκε ότι θα ήταν ένα παιχνίδι δυνατό,  με πολλές  προσωπικές μονομαχίες. Κατά διαστήματα και οι δυο ομάδες προσπάθησαν να κυκλοφορήσουν την μπάλα, αλλά ήταν στιγμές που το παιχνίδι γίνονταν σκληρό.

Το Α’ Ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με εκατέρωθεν ευκαιρίες. Ευκαιρία είχε ο ΠΑΟΚ να ανοίξει το σκορ στο 40’ λεπτό όταν ο Νάτας ανέτρεψε τον Μυλωνά. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Λεωνίδας Καραλής αλλά ο Χαριτίδης Απέκρουσε.

Στο Β’ Ημίχρονο το παιχνίδι έγινε ακόμα ποιο σκληρό στο 60’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χρήστου Μπίρκου ο Λάμπρος  Γκουτσέλης κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 65’ σε μια φάση γίνεται σύρραξη μεταξύ των παικτών και το παιχνίδι διακόπτεται οριστικά.