Κυριακή 4 Μαρτίου 2012

ΑΡΗΣ ΛΕΠΕΝΟΥΣ - ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ 2-0

ΝΤΕΡΜΠΙ περίμεναν να δουν οι περίπου 500 φίλαθλοι που ήταν στο γήπεδο Λεπενούς και ντέρμπι δεν είδαν καθώς στο γήπεδο παρουσιάστηκε μόνο μια ομάδα ο ΑΡΗΣ ΛΕΠΕΝΟΥΣ.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Ο Πανοχθιακός μόνο στο πρώτα 10’ λεπτά δικαιολόγησε την βαθμολογική θέση που βρίσκετε χάνοντας δυο καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ.
 Η Πρώτη στο 8’ λεπτό όταν ο Ασβεστόπουλος βρέθηκε μονός του με τον τερματοφύλακα Χαριτίδη αδράνησε όμως και πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα.
Και η δεύτερη στο 10’ λεπτό όπου μετά από πολύ ωραία σέντρα του Δήμου ο Σουροβέλης ήταν σε καλή θέση να σκοράρει αλλά ο Πετρονικολός πετάχτηκε παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.
Στο 13’ έχουμε το γκολ για τον Άρη Λεπενούς όταν μετά από ωραία σέντρα του Χρήστου Βαμβακά ο Καλατζής ανενόχλητος στο δεύτερο δοκάρι κάνει το 1-0.
Μέχρι να συνέλθουν τα Όχθια από το σοκ δέχθηκαν και δεύτερο γκολ από τους γηπεδούχους όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ σε σύγχυση μέσα στην περιοχή του Πανοχθιακού πάλι ο Καλατζής με προβολή κάνει το 2-0.
Το κακό συνεχίζεται για την ομάδα των Οχθίων όταν στο 25’ λεπτό ο Πετρονικολός δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα και ο Πανοχθιακός μένει με 10 παίχτες.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Ο Πανοχθιακός παρόλο που ήταν με δέκα παίχτες πάλεψε να ξαναμπεί στο παιχνίδι.
Στο 58’ ήταν μια ωραία κεφαλιά του Κώστα Παρετσόγλου λίγο άουτ.
Στο 79’ ο Δόμος βγάζει σέντρα στον Παρετσόγλου και αυτός απευθείας σουτ αλλά ο τερματοφύλακας Χαριτίδης είπε για μια ακόμα φορά όχι.

Καλή η διαιτησία του Παναγιωτόπουλου, Μπουκουβάλα και Ρεντίφη.
Παρατηρητής: Ροκοπάνος Χαράλαμπος
Νοσηλευτής του αγώνα: Παπασάββας Χρήστος.