Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2012

ΚΕΧΡΙΝΙΑ - ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ 3 - 7

ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ   3
ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ               7

Με κορυφαίο τον Νίκο Ασβεστόπουλο και άξιους συμπαραστάτες τον Βασίλη Δήμο και Νίκο Σουροβέλη ο Πανοχθιακός πέρασε σαν τυφώνας μέσα από την Κεχρινιά με το ευρύ σκορ 7 -3.

Α’ Ημίχρονο
Ο αγώνας ξεκίνησε ευνοϊκά για του γηπεδούχους που προηγηθήκαν μόλις στο 11’ λεπτό με τον Μασούρα.
Αυτό το γκολ ήταν η αιτία να αφυπνίσει τους παίκτες του Πανοχθιακού που από τότε και σε όλη την διάρκεια του αγώνα είχαν φοβερό ρυθμό.

Μοιραία ήρθε η ισοφάριση πολύ γρήγορα στο 17’ λεπτό με τον Ασβεστόπουλο από δεξιά να περνάει όποιον έβρισκε μπροστά του και με διαγώνιο σουτ έγραψε το 1 - 1.

Στο 23’ λεπτό πάλι ο κορυφαίος Νίκος Ασβεστόπουλος με ακριβώς τον ίδιο τρόπο κάνει το 1 -2.

Ο Πανοχθιακός συνεχίζοντας τον ίδιο ρυθμό και αυτή την φορά στο 33’ λεπτό την σκυτάλη για γκολ πήρε ο Σουροβέλης που με πλασέ μέσα από την περιοχή κάνει το 1-3.

Στο 39’ του αγώνα η Κεχρινιά μένει με ΔΕΚΑ παίχτες λόγω αποβολής του Χούτα ο οποίος έβρισε τον ποδοσφαιριστή του Πανοχθιακού Νίκο Σουροβέλη.

Στο Β Ημίχρονο έγινε πολύ πιο απολαυστική η ποδοσφαιρική αναμέτρηση καθώς και οι δυο ομάδες έπαιξαν κάτω την μπάλα και υπήρχε περισσότερο πάθος.

Στο 55’ λεπτό γίνεται το 1 – 4 με τον Ασβεστόπουλο με σουτ μέσα στην περιοχή.

Στο 69’ λεπτό έχουμε το 2- 5 όταν ο Φίλιππος Πετρονικολός από αριστερά κάνει πολύ ωραία σέντρα και ο Βασίλης Δήμος με απευθείας αριστερό σουτ στέλνει την μπάλα στην εστία του τερματοφύλακα Μακρυδήμα.

Στο 74’ λεπτό ήταν ο νεοαποκτηθέν ποδοσφαιριστής Κώστας Παρετσόγλου που κάνει απευθείας κάθετη πάσα στον Σουροβέλη που με διπλή προσπάθεια κάνει το 2 – 6.

Στο 76’ με σουτ ο Σκούτας κάνει το 3 – 6.

Και στο 79’ λεπτό ο χορός τελειώνει, όταν ο Νίκος Ασβεστόπουλος κάνει σέντρα από δεξια και με κεφαλιά ο Σουροβέλης διαμορφώνει το τελικό σκορ 3 -7.

Από τον ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟ ξεχώρισαν οι ποδοσφαιριστές: Ασβεστόπουλος, Δήμος,  Σουροβέλης, Τσέπας.

Από την ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ ξεχώρισαν οι ποδοσφαιριστές: Σκούτας, Χούτας Χρήστος, Χούτας Πάνος

Καλή η διαιτησία του Γερούτη Καπελάκη και Τόλη.
Νοσηλευτής του αγώνα: Τσοπάνος Κων/νος

ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ (Γιάννης Αδάμος, Ταξιάρχης Δήμος)
ΣΙΜΟΣ, ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ, ΖΩΗΣ, ΝΙΤΣΑΚΗΣ, ΒΑΚΡΑΚΟΣ, ΤΣΕΠΑΣ (70’ ΡΟΥΣΣΟΣ), ΣΟΥΡΟΒΕΛΗΣ (ΤΣΕΠΑΣ ΜΙΧ.), ΑΣΒΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΗΜΟΣ, ΠΕΤΡΟΝΙΚΟΛΟΣ, ΣΤΑΜΑΤΗΣ (65’ ΠΑΡΕΤΣΟΓΛΟΥ)