ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 0-1 ΚΥΠΕΛΟ ΕΠΣΝΑ

ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 0-1
ΚΥΠΕΛΟ ΕΠΣΝΑ

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕ Ο ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ

Στην πρώτη φάση του κυπέλου ΕΠΣΝΑ έχοντας και την τύχη με το μέρος του πέρασε ο Αστέρας Αγρίνιου μέσα από τα Όχθια με σκορ 0-1.Το παιχνίδι όπως αναμενόταν  ήταν κλειστό και από τις δυο ομάδες.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ο Αστέρας μπήκε στην αρχή του αγώνα με τον αέρα της ομάδας που αγωνίζεται σε μεγαλύτερη κατηγορία από τον Πανοχθιακό, στα πρώτα 15’ λεπτά ήταν καλύτερος και στην πρώτη του ευκαιρία προηγήθηκε με 0-1 όταν από δεξιά ο Πατσέας σεντράρει, γίνονται αλλεπάλληλες κόντρες στους αμυντικούς του Πανοχθιακού, η μπαλα χτυπά στην πλάτη του Τσίρκα και κατέληξε στα δίχτυα του τερματοφύλακα Χαριτίδη.
Από εκείνο το σημείο και μετά ο Πανοχθιακός ήταν καλύτερος πίεζε τον Αστέρα χωρίς όμως να δημιουργήσει τις κατάλληλες φάσεις για Γκολ, παρά μόνο μια στον 30’ λεπτό όταν από πολύ κοντά ο Νίκος Ασβεστόπουλος σουτάρει και απέκρουσε ο Καραβασίλης σε κόρνερ.
Στο  45’ λεπτό ο Αστέρας είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα όταν μετά από ανατροπή του Πατσέα από τον Χαριτίδη κέρδισε πέναλτι.
Το Πέναλτι εκτέλεσε ο Αντώνης Ταμπάκης αλλά ο Χαριτίδης απέκρουσε και έστειλε την μπαλα σε κόρνερ.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο Ημίχρονο συνεχίστηκε η πίεση από τον Πανοχθιακό για την ισοφάριση αλλά η αμυντική γραμμή του Αστέρα Αγρινίου ήταν σε καλή ημέρα. Η μόνη φάση που αξίζει αναφοράς ήταν στο 80’ λεπτό όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Μικρόπουλου ο Ρούσσος από πολύ κοντά με κεφαλιά στέλνει την μπαλα άουτ.

Από τον Πανοχθιακό ξεχώρισαν οι : Χαριτίδης, Τέγας και  Ρούσσος
Από τον Αστέρα Αγρινίου ξεχώρισαν οι:  Καραβασίλης, Ταμπάκης Κ., και Γκουτσέλης

Άριστη η Διαιτησία του Θωμά Μπεσίνη και των Βοηθών του Γιώργου Σπυρόπουλου και Διονύση Ελευθεράτου.
Νοσηλεύτρια του αγώνα: Μπόνια Βασιλική

ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ (Γιάννης Αδάμος, Ταξιάρχης Δήμος)
Χαριτίδης, Κουτρουμάνος(50’ Γιαννάκης),Τέγας, Σαλτογιάννης, Σταμάτης, Σουροβελης, Ρούσσος, Μικρόπουλος, Τσέπας Μ., Πετρονικολός, Ασβεστόπουλος