Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ - ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ ΦΥΤΕΙΩΝ 1-1

ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ – ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ ΦΥΤΕΙΩΝ 1-1

Ένα δυνατό και σκληρό ματς παρακολούθησαν σήμερα όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο των Οχθίων. Και οι δυο ομάδες ήθελαν του 3 βαθμούς για διαφορετικούς λόγους και οι δυο ο Πανοχθιακός για να πλησιάσει την 2η θέση και η αξιόμαχη ομάδα των Φυτειών για να αποφύγουν τον υποβιβασμό.

Στο Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 6’ λεπτό ο Πετρονικολός βγάζει ωραία σέντρα από δεξιά, ήρθε με καρφωτή κεφαλιά ο Βασίλης Δήμος και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.
Στο 16’ λεπτό με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ο Μαλιγιάννης ισοφαρίζει για τον Ακαρνανικό φυτειών σε 1-1.
Στο 23’ λεπτό δυνατό σουτ του Βασίλη Δήμου η ,μπάλα άουτ.

Στο Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 59’ λεπτό ο Βασίλης Δήμος κερδίζει πέναλτι το εκτελεί ο ίδιος αποκρούει ο τερματοφύλακας Καρακασίδης.
Στο 67’ κεφαλιά του Πετρονικολού η μπάλα καταλήγει άουτ.