Π.ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 2
ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ 0

ΤΑ ΤΡΙΦΥΛΙΑ ΑΝΑΜΕΤΡΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ
ΗΤΤΗΘΗΚΕ 2-0 ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

Αν και ο φιλικός αγώνας είχε προγραμματιστεί να γίνει στο γήπεδο των Οχθίων, τελικά λόγω της βροχής και του κακού αγωνιστικού χώρου έγινε στο γήπεδο της ΑΕΚ Αγίου Κων/νου.
Έγινε ένα φιλικό παιχνίδι δυο ομάδων με διαφορά  μιας κατηγορίας αφού και ο ΠΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ αγωνίζεται στην Α2 κατηγορία ΕΠΣΝΑ. Παρόλα αυτά έγινε ένα παιχνίδι με εναλλαγές στις φάσεις και στις δυο εστίες.
Ο ΠΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ ευτύχησε να προηγηθεί χάρης του εξαιρετικού ταλέντου και την εκτελεστική δυνατότητα του Θωμά Γκουρνέλου.
Στο 11’ λεπτό μετά από εκτέλεση φαουλ ο Θωμάς Γκουρνέλος με ωραία κεφαλιά κάνει το 1 – 0. και μέχρι να συνέλθουν τα ΟΧΘΙΑ δέχτηκαν κι άλλο γκολ μετά από τρία λεπτά, στο 14’ λεπτό πάλι από τον ποδοσφαιριστή Θωμά Γκουρνέλο οποίος εκμεταλλευτικέ την ωραία κάθετη πασά από τον Χρήστο Γκουρνέλο και έκανε το 2 - 0.
Γενικά το παιχνίδι σ’ όλη την διάρκεια ήταν ωραίο με πολλές ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες.

Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΕΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΥ   http://panoxthiakos1983.blogspot.com/