Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2012

ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ - ΠΑΛΑΙΡΟΣ 3-2

ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΝΙΚΗ Ο ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ ΝΙΚΗΣΕ 3-2 ΤΟΝ ΑΟ ΠΑΛΑΙΡΟΥ
ΧΑΤ- ΤΡΙΚ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΟΣ

Με το δεξί ξεκίνησε ο Πανοχθιακός στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β κατηγορίας Αιτωλοακαρνανίας και κέρδισε δύσκολα την δυνατή ομάδα του ΑΟ Παλαίρου με 3-2.
Οι ποδοσφαιριστές και των δυο ομάδων είχαν  διάθεση για να παίξουν ωραίο ποδόσφαιρο  αλλά είχαν  αντίπαλο την μεγάλη θερμοκρασία που ήταν αρνητικός παράγοντας για καλύτερο θέαμα.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ο Πανοχθιακός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 26’ λεπτό όταν ο Βασίλης  Δήμος εκμεταλλεύτηκε την μεγάλη πάσα του Σπύρου Τσέπα, πέρασε και τον τερματοφύλακα Κουνάβη και με πλασέ έκανε το 1-0.
Στο 34’ λεπτό όταν ο Δημήτρης Βακράκος εκτελεί το κόρνερ και με καρφωτή κεφαλιά ο Βασίλης  Δήμος  σκοράρει και κάνει το 2-0.
Στο 40’ λεπτό έχουμε το 2-1 με δυνατό σουτ του Κουρκούτα η μπάλα κτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα Σίμου και καταλήγει στα δίχτυα.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 65’ λεπτό ο Παπαζώης δίνει την μπάλα για τον Κολοβό και με σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 2-2
Στο 75’ λεπτό ο Γιώργος Βακράκος πασάρει για τον Νίκο Ασβεστόπουλο αυτός με κεφαλιά δίνει την μπάλα στον Βασίλη Δήμο και ο Βασίλης Δήμος με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή κάνει χατ τρικ και σημειώνει το τελικό 3-2.